Układy wysokowydajne VRF

Systemy VRF to najbardziej wydajne rozwiązania klimatyzacyjne.  Poprzez układy VRF rozumiemy rozbudowane instalacje chłodnicze, W najbardziej podstawowych wariantach mogą funkcjonować wyłącznie jako systemy chłodzące, w bardziej rozbudowanej formie natomiast mogą służyć zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania pomieszczeń. Wynika to przede wszystkim z możliwości odwrócenia obiegu chłodniczego i wykorzystania pompy ciepła z inwerterem, co umożliwia jednostkom wewnętrznym w danym systemie pracę w trybie grzania lub chłodzenia pomieszczeń, zależnie od zapotrzebowania użytkownika.

Dodatkowo możliwe jest równoczesne grzanie w jednych pomieszczeniach i chłodzenie w innych, wykorzystując system transportu ciepła z pomieszczeń chłodzonych do tych, które wymagają ogrzewania. Tym samym odzyskujemy darmowe ciepło, transportując je za pomocą systemu VRF pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami.

Zaprojektowane systemy są bardzo ciche że często zapominamy o ich obecności. Mogą być zbudowane z wieloma rodzajami jednostek wewnętrznych.

Na co zwracać uwagę?

Systemy klimatyzacyjne należy projektować w taki sposób, aby zapewnić wszczególności:

 • energochłonność i ekologiczność użytych materiałów oraz urządzeń technicznego wyposażenia budynku,
 • wysoką sprawność użytkową,
 • niskie koszty obsługi i eksploatacji,
 • niezawodność i trwałość,
 • niski poziom hałasu i drgań,
 • optymalne sterowanie i eksploatację
 • wykorzystanie niekonwencjonalnych źródeł energii.

Opinie na temat naszych realizacji

 1. Pan Jakub z Piotrkowa Trybunalskiego
  10/2020

  Pełen profesjonalizm, fachowe doradztwo, szybkość realizacji. Polecam!

  Źródło:


  Pan Witold z Teresina
  03/2020

  Rozmowy z dostawcą były konkretne i rzeczowe. Po okresie ofertowania i negocjacji bardzo szybka instalacja. Ceny wybranego modelu do ofert rynkowych konkurencyjne. Prace montażowe odbyły się szybko i sprawnie.

  Źródło: