Posiadamy spore doświadczenie, które doceniło wielu Klientów. Jesteśmy na bieżąco z nowinkami technologicznymi i dbamy o to, by proponowane przez nas rozwiązania były na czasie i jak najlepiej służyły swoim użytkownikom - zarówno domowym jak i biurowym. Opiszemy pokrótce jaką wentylacje powienniście wybrać stawiając na rozwiązania naszej firmy.

Wentylacja z wymianą powietrza w systemach wentylacji

Nasza oferta jest różnorodna, każdy znajdzie w niej coś dla siebie. To wszystko za sprawą tego, ze jesteśmy w stanie dobrać i zamontować idealny system wentylacji zarówno w mieszkaniu, biurze, sklepie czy budynkach użyteczności publicznej.

 • doradzamy w zakresie doboru odpowiedniej centrali wentylacyjnej,
 • projektujemy systemy wentylacyjne,
 • montujemy wentylację mechaniczną,
 • serwisujemy i konserwujemy systemy wentylacji.

Montaż wentylacji mechanicznej w systemie wentylacyjnym może odbyć się tylko i wyłącznie w zamkniętym pomieszczeniu. Zanim zaczniemy montaż, zapoznamy się z typem i konstrukcją budynku. Wszystko to dla Twojego bezpieczeństwa.

Czy warto wykonywać przegląd systemów wentylacyjnych?

Po tym, jak już dobierzemy i zamontujemy dla Ciebie system wentylacji, zaproponujemy Ci kompleksowy serwis wraz z regularnymi przeglądami. Warto się na niego zdecydować, ponieważ dobrze działająca wentylacja wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Szczególnie wtedy, gdy chorujemy na astmę czy cierpimy na alergię.

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją zapewnia dobre samopoczucie mieszkańców, komfortowy klimat w domu oraz wymierne, mierzalne korzyści, którymi są niższe rachunki za ogrzewanie. Już na etapie budowy lub remontu budynku warto zadbać nie tylko o ocieplenie ścian i szczelność okien, ale również o wydajny system wentylacji mechanicznej, który zapewni wymianę zużytego powietrza na świeże, jednocześnie ograniczając koszty ogrzewania. Dzieje się to za sprawą rekuperatora, który jest sercem wentylacji mechanicznej z rekuperacją.
Zapomnij co to wysokie rachunki za ogrzewanie i ciesz się czystym, pozbawionym zanieczyszczeń, ciepłym powietrzem, którym oddychasz na co dzień.

Rekuperator. Twoja centrala wentylacyjna

Dzięki rozwiązaniom, jakie proponujemy możesz zaoszczędzić kilkadziesiąt procent kosztów ogrzewania. System wentylacyjny nawiewno-wywiewny z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja, zapewnia powrót ciepła z powietrza, które w tradycyjnych systemach wentylacyjnych bezpowrotnie ucieka.
Oferowane przez nas rekuperatory są nowoczesne, gustowne i zaprojektowane w designerski sposób, tak aby stały się atrakcyjnym elementem wyposażenia wnętrza, a nie jedynie koniecznym, choć niezbyt estetycznym dodatkiem.

Co to jest rekuperacja?

Chłodne powietrze zasysane jest poprzez czerpnię, a następnie przechodzi przez wydajny wymiennik ciepła w centrali wentylacyjnej ogrzewając się w jego kanalikach od powietrza usuwanego z wnętrza budynku. Ogrzane powietrze nawiewane jest do pomieszczeń, w których została założona instalacja. W tym samym czasie z budynku usuwane jest wilgotne i zużyte powietrze, które również przechodzi przez wymiennik i oddaje swoje ciepło do świeżego powietrza nawiewanego z zewnątrz. 
Cały proces przebiega bezgłośnie i z minimalnym zużyciem energii. Na co dzień nie zauważasz jego działania, choć on pracuje bez przerwy i pozwala Ci oddychać pełną piersią.

Komfortowa temperatura w mieszkaniu. Minimalne zużycie energii. Wentylacja grawitacyjna a wentylacja mechaniczna.

Stosowane dawniej wentylacja grawitacyjna zapewniała dopływ świeżego powietrza poprzez wykorzystanie kominów i nieszczelności w oknach i drzwiach. Obecnie montuje się praktycznie 100% szczelną stolarkę oraz inwestuje się w bardzo wysokiej klasy ocieplenie i uszczelnienie budynków, co jednak sprawia, że nie ma możliwości wymiany zużytego powietrza na czyste. Skutkuje to, pogorszeniem jakości powietrza, którym oddychamy oraz stwarza warunki do rozwoju wirusów, grzybów i bakterii. 
Wentylacja z rekuperacją zapewni Ci zdrowe, czyste i ciepłe powietrze w domu, a jednocześnie nie nadwyręży domowego budżetu. Specjalny system wymienników ciepła sprawia, że koszty za ogrzewanie wnętrza znacząco spadną, a Ty zauważysz realne oszczędności w domowym budżecie.

Zapraszamy do współpracy.


Opinie na temat naszych realizacji

 1. Pan Jakub z Piotrkowa Trybunalskiego
  10/2020

  Pełen profesjonalizm, fachowe doradztwo, szybkość realizacji. Polecam!

  Źródło:


  Pan Witold z Teresina
  03/2020

  Rozmowy z dostawcą były konkretne i rzeczowe. Po okresie ofertowania i negocjacji bardzo szybka instalacja. Ceny wybranego modelu do ofert rynkowych konkurencyjne. Prace montażowe odbyły się szybko i sprawnie.

  Źródło: